Dán Kézilabda Válogatott

A fordulást követően a dán gólvonalon már Niklas Landin mutatott be egymást követően két bravúrt, miközben a francia védekezésből fontos láncszem esett ki a záró negyedórára azzal, hogy Ludovic Fabregas megkapta harmadik kétperces kiállítását. Ennek ellenére fokozatosan zárkózott a francia gárda, a kapuba visszaállt Gerard kulcspillanatokban védett, így az utolsó négy percen belül egyenlített is (28-28) az olimpiai bajnok, amely másfél perccel a dudaszó előtt vezetett először. Sport: Dániáé a bronzérem a kézilabda-Eb-n | hvg.hu. A hektikus utolsó perceket jobban bírták idegekkel a franciák, míg a játékrész derekán öt góllal is vezető dánok kissé dekoncentrálttá váltak. A kiélezett találkozót úgy nyerte meg Franciaország, hogy Gerard négy, Pardin egy lövést védett, szemben Möller nyolc és Landin hat hárításával. Franciaország így a középdöntő-csoport első, míg Dánia a második helyezettjeként jutott a négy közé, a csoportkörben a magyar érdekeltségű négyest megnyerő Izland pedig az elődöntőről lecsúszva az ötödik helyért mérkőzhet pénteken.

Dán Válogatott Kapussal Erősít Az Eto - Győr Plusz | Győr Plusz

Azonban az Eb-n a dán kapusoktól több védés jött eddig, Niklas Landin és Kevin Möller is emberfeletti bravúrokat mutatott be akár csak a hollandok elleni legutóbbi meccsükön is. Nikola Karabatic rutinjára hatalmas szüksége lesz a franciáknak az elődöntőbe jutáshoz Forrás: AFP/Attila Kisbenedek Hiába nyerte Franciaország az olimpiát, számunkra inkább Dánia tűnik korszakos csapatnak, amiben az olyan rutinos sztárok mellett, mint amilyen Landin, Hansen vagy Rasmus Lauge, megtalálhatóak olyan fiatalok is, akik már a 2021-es világbajnok együttesnek is alapemberei votlak. Sőt, Gidsel, Emil Jakobsen és Magnus Saugstrup csak még tovább fejlődött azóta. Dán válogatott kapust igazolt a Győri Audi ETO KC - Ugytudjuk.hu. Ha Nikolaj Jakobsen úgy dönt, hogy mondjuk a Hansen, Lauge, Gidsel hátsó trióját pihenteti a biztos továbbjutás birtokában, akkor a Jacob Holm, Mads Mensah, Niclas Kirkelökke hármas is képes lehet felvenni a versenyt a franciákkal. Ez esetben a hét mezőnyjátékossal való támadójátékot elemi szinten gyakorló Dánia szélsőire várhat nagyobb feladat.

Dán Válogatott Kapust Igazolt A Győri Audi Eto Kc - Ugytudjuk.Hu

A pirosmezesek először a 39. percben vették át a vezetést, majd Magnus Saugstrup négyes sorozatával el is húztak. Dán válogatott kapussal erősít az ETO - Győr Plusz | Győr Plusz. Francia időkérés, majd ott is egy négyes sorozat következett, így újra átvették a vezetést, hat perccel a meccs vége előtt azonban kettős emberhátrányba kerültek. A dánok ismét fordítani tudtak, Dika Mem azonban egyenlteni (29-29) tudott 33 perccel a lefújás előtt. A hosszabbítás első félidejében három dán és csupán egy francia gól esett, köszönhetően Landin remek védéseinek. A dánok a második öt percben is hatékonyabban játszottak, így a franciáknak nem volt esélyük visszakapaszkodni.

Sport: Dániáé A Bronzérem A Kézilabda-Eb-N | Hvg.Hu

Az olimpiai címvédő Franciaország elődöntőbe jutott a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután óriási csatában 30-29-re legyőzte a világbajnok Dániát a középdöntő negyedik, utolsó fordulójában, szerdán a budapesti MVM Dome-ban. Az eddig hibátlan dánok már korábban biztosították helyüket a legjobb négy között, a franciáknak ehhez mindenképpen pontot kellett szerezniük. A dolgukat látszólag megkönnyítette, hogy az ellenfélnél Mikkel Hansent, Mathias Gidselt és Magnus Saugstrupot sem nevezték be a meccsre. Ennek ellenére is a skandinávok kezdték jobban a mérkőzést (3-0), a franciák pedig a hatodik percben időkérésre kényszerültek. Támadásban némileg rendezte sorait Franciaország, egy gólra felzárkózott (10-9), ám védekezésben továbbra sem remekelt, Vincent Gerard húsz percen át egy lövést sem védett, érkezett is Wesley Pardin a kapuba, neki jött össze az első francia hárítás a 25. perc végén. A dánok az első félidőben az egyaránt hatszor eredményes Niclas Kirkelökke és Jacob Holm vezetésével elöl is hatékonyabbak voltak, azonban a különbséget igazán a védelmek közti differencia jelentette: a szünetig a franciáknál a két hálóőr összesen egyet hárított a 18 dán kísérletből (6 százalék), míg a túloldalon Kevin Möller húsz kapura tartó lövésből nyolcat védett (40 százalék).

Haugsted az ETO honlapjának nyilatkozott: "Nagyon boldog vagyok, hogy a nyártól a világ legjobb csapatának tagja lehetek. Viborgban nagyon jól érzem magam, de úgy gondolom, most eljött számomra az idő, hogy új országban és új csapatban is kipróbáljam magam. Több megkeresésem is volt, de arra a lehetőségre, hogy a Győri Audi ETO KC játékosa lehessek, nem tudtam nemet mondani. Ismerem a csapatot, tudom az eredményeit, a klub filozófiájával és céljaival teljes mértékben azonosulni tudok". A 27 éves Haugsted pályafutása során eddig csak Dániában játszott, a Viborg előtt a Skive, a Midtjylland és az Odense együttesét erősítette. A dán válogatottban 2016 óta szerepel, a legjobb eredménye a tavalyi világbajnokságon szerzett bronzérem volt. Az Eb-kről a legkellemesebb emléke 2020-ból való, akkor őt választották meg a torna legjobb védőjének, miután blokkban és labdaszerzésben is kétszámjegyű produkciót hozott össze. Haugsted nemrég a Sport TV képernyőjén is feltűnt, hiszen a Viborggal a Vác vendége volt az Európa-ligában: a dán játékos két góllal járult hozzá csapata győzelméhez.